Konference v Hradci - balíček CEP -zdražení služeb?

Název: Proběhla konference Odpady a obce  

zdroj:  Odpady - newsletter,  http://odpadyservis.ihned.cz/index.php?p

Již po devatenácté proběhla v Hradci Králové konference Odpady a obce 2018, jejímž pořadatelem byla AOS EKO-KOM. Dvoudenní setkání odborníků z oblasti odpadového hospodářství přineslo řadu zajímavých přednášek a diskusí. Generální ředitel EKO-KOMZbyněkKozel, ve své úvodní prezentaci upozornil, že balíček oběhového hospodářství EU nejspíš zdraží odpadové hospodářství v obcích. Očekává velký rozvoj systémů rozšířené odpovědnosti výrobce (EPR), které budou muset působit i v obcích, kde to pro ně není ekonomicky výhodné. 
Finální verzi balíčku k oběhovému hospodářství EU představil Julius Langendorff, zástupce vedoucího oddělení odpadového hospodářství a 
recyklace z Evropské komise. "Snažíme se přejít k cirkulárnímu hospodaření," uvedl Langendorff. "V ideální situaci by nakonec nebyl žádný odpad, všechno by se pohybovalo v uzavřeném kruhu. Cílem plánu je vytvořit pracovní místa, zlepšit efektivitu zdrojů." 
Na konferenci byli vyhlášeni vítězové již čtrnáctého ročníku soutěže "O 
křišťálovou popelnici". Kategorii obcí do 1000 obyvatel ovládlo město Boží Dar. Na prvenství v kategorii obcí od 1001 do 10 000 obyvatel dosáhlo město Týniště nad Orlicí. Ve třetí kategorii, obce nad 10 000 obyvatel, byla na první příčce vyhlášena Litomyšl. 
Obce jsou v soutěži hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem. 

<< Předchozí Další >>